Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

Aktualności

Co zrobić gdy dzieci się kłócą

Stowarzyszenie W Stronę Marzeń oraz Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Wierzbno” i „Mój Służewiec”
zapraszają rodziców na warsztat

„Co zrobić gdy dzieci się kłócą?”

W jaki sposób pomagać dzieciom rozwiązywać konflikty? Co zrobić, gdy dzieci spierają się o zabawkę? Jak zachować się, gdy dzieci się biją? Kiedy warto interweniować? Podczas zajęć będziemy odgrywać scenki zaproponowane przez trenera i uczestników.  Scenki będą poprzedzone krótkim wstępem teoretycznym.

 

 

Korzyści z udziału w warsztacie:

 - dowiesz się, jak zachować się, gdy dzieci się kłócić
 - będziesz mogła przećwiczyć poznane na warsztacie metody
 - wymienisz się doświadczeniami z innymi rodzicami

 - otrzymasz materiały z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wspierania dzieci w rozwiązywania konfliktów


Tematyka:

 - pomaganie w wyrażaniu negatywnych uczuć
 - wspieranie w rozwiązywaniu konfliktówSpotykamy się 12 października (poniedziałek) o 10.00 w Centrum Bartłomieja ul. Bartłomieja 3, warsztat trwa 2 godziny. Na spotkanie zapraszamy z dziećmi, nie zapewniamy opiekunki jednak jest zorganizowany kącik dla dzieci :) Wózki prosimy zostawiać na korytarzu na dole (w chwili obecnej winda jest zepsuta :()


Obowiązują zapisy: warsztaty@wstronemarzen.pl z dopiskiem „warsztaty”, liczba miejsc ograniczona.
Zajęcia są bezpłatne.

Spotkanie poprowadzi:
Magdalena Trepczyńska, która jest psychologiem (Wydział Psychologii UW) i zarazem trenerem umiejętności społecznych (ukończyła Szkołę Trenerów w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA). Zajmuje się wspieraniem rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty, których celem jest rozwijanie pamięci, koncentracji, umiejętności płynnego czytania, logicznego i twórczego myślenia, a także treningi umiejętności społecznych.

Dorosłych szkoli z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, twórczości, autopromocji i umiejętności efektywnego prowadzenia prezentacji. Prywatnie jest mamą Antosia i fanem speedmintona.Warsztaty są częścią projektu "Aktywni Sąsiedzi na Wierzbnie i Służewcu”.
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.