Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

Aktualności

Słomkarstwo - ozdoby choinkowe ze słomy

Stowarzyszenie W Stronę Marzeń oraz Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Wierzbno”
serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty:


Słomkarstwo - ozdoby choinkowe ze słomy"


W ramach cyklu „Podziel się swoją pasją” zapraszamy na niesamowite warsztaty Słomkarskie prowadzone przez mieszkankę naszego osiedla.


Słomkarstwo jest to bardzo rzadki rodzaj sztuki. Słoma, jakiej używa się do wyrobów artystycznych, musi być specjalnie przygotowana i pochodzić „spod cepa". Dzisiejsza słoma ścięta przez kombajn do plecionek zupełnie się nie nadaje, jest bowiem połamana i pognieciona jak sieczka. Do plecionek ozdobnych i delikatnych wybiera się długie słomy i przycina „od kolanka do kolanka", segregując według grubości i długości. Ze słomy można tworzyć różne cuda: biżuterie, torby, kapelusze, kosze, aniołki oraz przeróżne ozdoby świąteczne. To doskonały pomysł na oryginalny i niepowtarzalny prezent dla najbliższych.

Podczas naszych warsztatów wspólnie z Panią Anną nauczymy się tworzyć piękne Anioły, które mogą posłużyć jako bożonarodzeniowe ozdoby.


Spotykamy się już 09 listopada (poniedziałek) godz. 18.00


Miejsce:
Stowarzyszenie w Stronę Marzeń
ul. Modzelewskiego 81 Warszawa - Mokotów


Zapisy: e-mail: kontakt@wstronemarzen.pl z dopiskiem „słomka”
lub tel.  530 – 158 - 732


Warsztaty poprowadzi:
Anna Deynega – mieszkanka naszego osiedla Wierzbno. Od 11 lat pasjonatka sztuki słomkarstwa. Jej prace można obejrzeć na licznych kiermaszach.