Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

Aktualności

Letnia Akademia Rodzica

 

Stowarzyszenie W Stronę Marzeń  
zaprasza Rodziców na spotkania w


Letniej Akademi Rodzica

Jest to cykl spotkań adresowany do osób zainteresowanych wprowadzeniem zmian w swoich relacjach z dziećmi oraz podniesieniem swoich kompetencji rodzicielskich. Celem spotkań będzie wspieranie potencjału rodziny, budowanie więzi i spójności w rodzinie.

Tematy i terminy warsztatów :

18.07 Złość, która nie krzywdzi

Złość to emocja, której nikt nie lubi doświadczać. Zwłaszcza dzieci mają trudność z jej przeżywaniem oraz wyrażaniem jej w sposób, który będzie akceptowany przez dorosłych. W czasie warsztatów poznamy mechanizmy powstawania złości, przećwiczymy też takie sposoby okazywania złości, których w domu możemy nauczyć dzieci.

20.07 - Granice w rodzinie 

Świadomość własnych granic jest podstawą budowania relacji z inni ludźmi. Granice w rodzinie są bardzo ważnym aspektem wychowywania dzieci. Podczas warsztatów porozmawiamy o tym czy należy stawiać dzieciom granice, na czym polega przywództwo w rodzinie i czym jest autorytet rodzica, czego naprawdę potrzebują dzieci i jak poradzić sobie z gwałtowną reakcją dziecka na naszą odmowę.

08.08 - Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami.

Dzieci przeżywają emocje bardzo intensywnie co powoduje, że ich reakcje są bardzo gwałtowne i często trudne do zaakceptowania przez rodziców. W czasie warsztatów porozmawiamy o naturze emocji, o tym jak wesprzeć dziecko w powrocie do równowagi oraz jak nauczyć malucha okazywać emocje w sposób, który akceptujemy. 

10.08 - Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola/szkoły? 

Przygotowując przedszkolną/szkolną wyprawkę rodzice często zastanawiają się czy ich dziecko jest gotowe na pójście do przedszkola/szkoły? Podczas warsztatu porozmawiamy o tym jak oswoić dziecko ze zmianami, jak rozmawiać z dzieckiem o czekających je przeżyciach, jak radzić sobie z pierwszymi porażkami, czego możemy spodziewać się w pierwszych tygodniach i w jaki sposób reagować.

 Spotykamy się w godz. 1430 - 1700

 

Miejsce: Stowarzyszenie w Stronę Marzeń
                lokal MOKOTOWO
                ul. Malczewskiego 44a  Warszawa – Mokotów

 

Na spotkania obowiązują zapisy liczba miejsc ograniczona :
e-mail:
warsztaty@wstronemarzen.pl z dopiskiem „Akademia”  lub tel. 530 158 732

       [w treści e-maila prosimy podac imię i nazwisko oraz telefon kontaltowy]
Warsztaty są częścią projektu "Mokotów Moje Miejsce - Miejsce Przyjazne Rodzinom” edycja III
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy MokotówJeśli podoba Ci się to, co robimy i chciałabyś/-ałbyś, aby nadal odbywały się ciekawe, rozwijające spotkania,warsztaty, zajęcia i konsultacje dla mieszkańców.  Twoja darowizna pomoże je nam realizować. Przekazane nam przez Ciebie środki posłużą jako wkład własny do projektów oraz pozwolą na organizaje wielu nowych inicjatyw. Informacje jak przekazać darowiznę znajdziecie w zakładce "Wspomagają Nas"