Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

Aktualności

Gotuj z LSW - czyli II edycja projektu Wyzwanie Gotowanie

To już kolejny raz dzieciaki i młodzież z  mokotowskiego Wierzbna  gotują z szefami kuchni ze znanych firm i restauracji. Tym razem naukę gotowania  będzie prowadził Pan Piotr Bronikowski, szef kuchni z jednej z restauracji znanej firmy Sodexo, która jest również partnerem strategicznym projektu oraz jego koledzy kucharze. Tradycyjnie zajęcia są ściśle zaplanowane i trwają od kwietnia do maja 2018 roku. Zajęcia zostaną poprowadzone dla około 30 dzieci podzielonych na trzy grupy wiekowe.  Tematyką spotkań będą : śniadanie, obiad, kolacja jako podstawowe posiłki dnia każdego z nas ;)

Już na pierwszych zajęciach uczestnicy poznali kuchnię „od kuchni”. Odbyła się wycieczka do największej kuchni w Polsce, która mieści się na Stadionie Narodowym a obsługiwana jest przez firmę Sodexo. Scenariusze zajęć kulinarnych przygotowywane są na bieżąco i dostosowywane  do możliwości i umiejętności dzieci. Na każdych zajęciach uczestnicy przygotowują inną potrawę, przy której mogą wykazać się wyobraźnią i kreatywnością. Przed zajęciami dzieci otrzymają receptury przygotowane przez kucharzy  zawierające proste składniki i sposoby przygotowania dań. Nie chcąc jednak ograniczać kreatywności naszych uczestników każdy  będzie  mógł  je przyrządzić na swój sposób -  dodając ulubione przyprawy i podając według własnej fantazji , więc na zajęciach będzie nie tylko ciekawie i pysznie ale też potrawy mają być ładne. Spotkania zaplanowane są tak by na przedostatnich zajęciach, tuż przed finałem projektu uczestnicy pod okiem Szefów samodzielnie (bez receptur na podstawie których pracowali wcześniej ) przygotowali się do finału. Konkurs odbędzie się 26 ego maja przy okazji Dnia Sąsiada organizowanego na mokotowskim Wierzbnie.  Dzieciaki w 5 – osobowych grupach będą przygotowywali potrawy finałowe a jury w specjalnym składzie oceni zaprezentowane dania.

 

PARTNERZY I SPONSORZY:

Projekt wspiera nie tylko firma Sodexo z Panem Piotrem Bronkowskim, ale także sponsoorzy, którzy dostarczają produkty  - firma Bonduelle Food Service, Unilever Food Solutions, Megafruit oraz Viando. Wszytskim sponsorom oraz współorganizatorom dziękujemy.