Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

Aktualności

Opowieści o sekrtach ciemności

Stowarzyszenie W Stronę Marzeń  
zaprasza dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami
na cykl Magicznych Spotkań z Bajką”

Magiczne spotkania z bajką to zajęcia podczas których w procesie rozwijania aktywności twórczej dzieci i rozwiązywania problemów wychowawczych wykorzystywane będą bajki terapeutyczne. Spotkania będą miały na celu przypomnienia i przestawienia roli bajki, ulubionej lektury dzieci, w procesie wychowawczym i dydaktycznym.

Baśnie mogą oddziaływać w pełni – przynosić pociechę i przekazywać znaczenia symboliczne, zwłaszcza międzyludzkie – kiedy są dziecku opowiadane (…).  


Pierwszą Bajką z cyklu będą:

Opowieści o sekretach ciemności”

Wiele małych dzieci boi się ciemności. Kiedy gaśnie światło, z zakamarków dziecięcego pokoju zaczynają łypać oczami dziwne stwory. Czasem zakradają się także do snów. Bluzka leżąca na oparciu krzesła, w wyobraźni malucha, może zamienić się w czyhającego potwora, miś stojący na półce - w wysuwającą swe ramiona ośmiornicę, a przestrzeń pod łóżkiem - w ciemną, mokrą jamę, zamieszkałą przez straszydła. Zdarza się wtedy, że dzieciom śnią się koszmary.

Zapraszamy na mrożącą krew w żyłach przygodę detektywistyczną. Potwory, miejcie się na baczności! Dzieciaki będą deptać wam po pięta ;)

Podczas spotkania zaproponujemy garść inspiracji, jak kreatywnie oswajać lęk przed ciemnością, która może stać się miękka i milutka jak aksamit. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na opowieść o oswajaniu lęku przed ciemnością, wspólną zabawę teatralną oraz chwilę odprężenia.


Spotykamy się już  09 maja (sobota)  godz. 1100 - 1200
o kolejnych spotkaniach z cyklu będziemy informawać na bieżąco 


Miejsce spotkań:
Stowarzyszenie w Stronę Marzeń
ul. Modzelewskiego 81 Warszawa - Mokotów


Wszystkie spotkania są bezpłatne !


Informacje i Zapisy:
e-mail: kontakt@wstronemarzen.pl z dopiskiem „Bajki”
lub tel.  530 – 158 - 732

 

Zajęcia poprowadzi:  

Krystyna Ułamek - absolwentka wydziału wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej, Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT. Odbyła dwie podróże do Indii, gdzie uczyła się kalarippajattu. Aktorka, performerka, animatorka kultury, tutorka. Współpracowała z Teatrem Remus, Atelier - Theatre Monique Stalens, Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie oraz Stowarzyszeniem Praktycy Kultury. Prowadziła warsztaty podwórkowe oraz zajęcia świetlicowe, których zwieńczeniem były pokazy uliczne. Prywatnie mama sześcioletniego Tymka i półtorarocznego Julka.


 

Warsztaty są częścią projektu "Mokotów Moje Miejsce – Miejsce Przyjazne Rodzinie”
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.