Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

Aktualności

Magiczne Spotkanie z Bajką - „Laboratorium Złości”

Stowarzyszenie W Stronę Marzeń  
zaprasza dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami
na kolejne warsztaty z cyklu Magicznych Spotkań z Bajką”

Magiczne spotkania z bajką to zajęcia podczas których w procesie rozwijania aktywności twórczej dzieci i rozwiązywania problemów wychowawczych wykorzystywane będą bajki terapeutyczne. Spotkania będą miały na celu przypomnienia i przestawienia roli bajki, ulubionej lektury dzieci, w procesie wychowawczym i dydaktycznym.


Baśnie mogą oddziaływać w pełni – przynosić pociechę i przekazywać znaczenia symboliczne,
zwłaszcza międzyludzkie – kiedy są dziecku opowiadane (…).
____________________________________________________________________________ 

 

Tym razem poeksperymentujemy w:

Laboratorium Złości”

Dziecięca złość często przypomina wybuch wulkanu, burzę z piorunami, tornado, albo trzęsienie ziemi. Potrafi pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie i w najmniej sprzyjających okolicznościach. Złość – substancja niebezpieczna, czy sprzymierzeniec?  Obejrzymy ją sobie pod mikroskopem. Zbadamy ją w warunkach laboratoryjnych. Wchodząc w reakcję z jakimi substancjami, wybucha? Nauczymy się obchodzić z nią w bezpieczny sposób. Poszukamy odpowiedzi na pytania: Co się stanie, kiedy zaprosimy ją na lody i pogadamy, jak starzy kumple? Czy złość zawsze niszczy? Do czego jest nam potrzebna? Jak radzić sobie z cudzą złością?

Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego przeprowadzenia doświadczeń na złości, wysłuchania opowieści „Laboratorium złości”, zabawę teatralną oraz chwilę wyciszenia. Podczas spotkania zaproponujemy garść inspiracji, jak ukierunkować tą potężną energię, aby nie była destrukcyjna, ale konstruktywna.


Spotykamy się już  20 czerwca (sobota)  godz. 1100 - 1200
o kolejnych spotkaniach z cyklu będziemy informawać na bieżąco 


Miejsce spotkań:
Stowarzyszenie w Stronę Marzeń
ul. Modzelewskiego 81 Warszawa - Mokotów


Wszystkie spotkania są bezpłatne !


Informacje i Zapisy:
e-mail: kontakt@wstronemarzen.pl z dopiskiem „Bajki”
lub tel.  530 – 158 - 732

 

Zajęcia poprowadzi:  

Krystyna Ułamek - absolwentka wydziału wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej, Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT. Odbyła dwie podróże do Indii, gdzie uczyła się kalarippajattu. Aktorka, performerka, animatorka kultury, tutorka. Współpracowała z Teatrem Remus, Atelier - Theatre Monique Stalens, Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie oraz Stowarzyszeniem Praktycy Kultury. Prowadziła warsztaty podwórkowe oraz zajęcia świetlicowe, których zwieńczeniem były pokazy uliczne. Prywatnie mama sześcioletniego Tymka i półtorarocznego Julka.


 

Warsztaty są częścią projektu "Mokotów Moje Miejsce – Miejsce Przyjazne Rodzinie”
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.