Stowarzyszenie W Stronę Marzeń

Projekty

Mokotów Moje Miejsce - Miejsce Przyjazne Rodzinie 2016

Projekt „Mokotów Moje Miejsce – Miejsce Przyjazne Rodzinie” - edycja II (2016 r.) podobnie jak zeszłoroczny projekt jest odpowiedzią na potrzebę zaproponowania rodzinom zamieszkującym dzielnicę Mokotów alternatywnych sposobów wspólnego (rodzinnego) spędzanie wolnego czasu oraz funkcjonowania w społeczeństwie. Jak również budowania w nich poczucia własnej wartości. Zadanie swoim zakresem obejmuje przeprowadzenie cyklu warsztatów i zajęć dla rodzin (rodziców, opiekunów prawnych i ich dzieci) zamieszkujących dzielnicę Mokotów.W ramach projektu zapraszamy na zajęcia :

Baśniowa Kraina ( opowiadanie baśni tradycyjnych)- Baśnie stanowią tradycyjną literaturę ustną, są ciekawą formą poznawania kultury własnej oraz innej. Słuchacze mają okazję doświadczyć wspólnoty, jaka tworzy się pomiędzy nimi, a opowiadającym. Historie uczą poprzez prezentowane wzorce postępowania, przynoszą pociechę w trudnych chwilach. Fantastyczne wydarzenia i postacie tworzą bezpieczny dystans pomiędzy światem dziecka, a światem przedstawionym, dzięki czemu łatwiej jest poruszać trudne sprawy. Opowieści rozwijają wrażliwość emocjonalną słuchaczy, wyobraźnię, a także uwrażliwiają na sztukę, zachęcają do czytania.

Tańce w kręgu dla kobiet w ciąży i  mam z małymi dziećmi . Zajęcia adresowane do kobiet w ciąży oraz mam z małymi dziećmi. Dziecko może tańczyć z mamą w chuście lub nosidełku. Podczas zajęć wykorzystywane są tradycyjne tańce o charakterze integracyjnym - Tańce w kręgu. Zajęcia są propozycją dla kobiet w ciąży i mam, które potrzebują wspierającej obecności innych kobiet w tym szczególnym dla nich momencie, jakim jest początek macierzyństwa.

Mała gospodyni – to cykl warsztatów skierowany  do dziewczynek w wieku 8 + oraz ich mam, podczas których zapraszamy do wspólnej przygody z rękodziełem. Pod okiem prowadzącej nauczyć się będzie można jak wyszywać, haftować, szydełkować, szyć ręcznie laleczki, tworzyć biżuterię różnymi prostymi technikami itp. Proponowane przez nas warsztaty to doskonały sposób spędzania czasu w gronie rodziny.

 

Informacje o zajęciach i zapisy:
warsztaty@wstronemarzen.pl  w temacie prosimy o wpisanie nazwy interesujących państwa warsztatów

Biuro projektu :
Stowarzyszenie W  Stronę Marzeń
lokal MOKOTOWO ul. Modzelewskiego 81

 

 

 

Wszystkie warsztaty w ramach projektu są bezpłatne
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.